г. Харьков
г. Киев

 

+38 (099) 47 44 154

 

+38 (044) 333 48 33
г. Одесса >

 

+38 (044) 333 48 33
Еще города >

Добавлено в корзину:Название товара и с характеристикой


- Количество товара: Х
- На сумму: ХХ

Продолжить покупки
ua | ru

(корзина пуста)

Пн-Пт: 9.00 - 18.00 Сб: 10.00 - 13.00 Вс: Выходной
Альбатрос-Сантехника | статьи | Повітря в системі опалення, причини і які наслідки!?

Повітря в системі опалення, причини і які наслідки!?

Наявність кисневого прошарку на трубі в теплій водяній підлозі це більш якісна, збалансована і економніша робота системи в цілому.

  Собівартість труб теплої підлоги із кисневим бар'єром вище орієнтовно на 0,1$(2.8 грн) на одному погонному метрі. Ми розглядаємо випадки з оригінальними трубами в яких дійсно є кисневий бар'єр який можна практично перевірити.


Чи є резон переплачувати за трубку теплої з кисневим бар'єром?
Пропонуємо розв'язати це питання.

 
  Для початку давайте зрозуміємо для чого потрібен захист від проникнення кисню в систему?
 
  Зі шкільного курсу ми знаємо що кисень є один з найкращих окиснювачів. При наявності кисню в воді процеси окиснення, руйнування(розпаду матеріалів) відбувається значно швидше ніж без нього. Саме тому уламки загиблих кораблів на дні водоймищ зберігаються значно довше ніж на відкритому повітрі на узбережжі.
 
  Аналогічні процеси руйнування відбуваються і в системі опалення у разі якщо туди потрапляє кисень.

  Це призводить до:

  •  Інтенсивного ржавіння металевих частин та з'єднань в системі. Це може буте теплообмінник котла, радіатор зі сталевими трубками, чавунні радіатори тощо.

  •   Крім руйнування радіаторів(зменшення товщини стінки приладів), кисень, розчинений в опалювальній рідині, сприяє розмножуванню бактерій, які здатні організовувати колонії, створювати нарости і повністю перекривати протоку теплоносія. Особливо помітний і згубний цей процес у трубі теплої підлоги, де температура теплоносія не піднімається вище 50 градусів і є ідеальним середовищем для зростання бактерій. Багаторічні дослідження японської лабораторії показали, що в трубі теплої підлоги стандартного розміру 16*2 мм, за наявності розчиненого в теплоносії кисню, за 20 років колонія бактерій, що розмножуються, повністю перекриває протоку теплоносія.
  •  Малоефективна робота системи опалення - постійні повітряні пробки блокують якісну циркуляцію теплоносія по трубах і опалювальних приладах. Відповідно частково або повність може не гріти контур теплої підлоги або радіатор опалення.
  •  Підвищений розхід енергоресурсів: газа, електроенергії тощо. Наявність бульбашок повітря в системі призводить до підвищеного гідравлічного тертя, відповідно для подолання надмірного опору системи потрібне збільшене навантаження насосного обладнання, а це призводить до надмірного споживання електроенергії. Також зі шкільного курсу фізики ми пам'ятаємо що теплопровідність води віще ніж повітря, відповідно водне середовище більш ефективно сприймає та віддає тепло від джерела нагріву. Тому на нагрів системи з наявністю розчиненого повітря у вигляді мікро бульбашок потрібно більше енергії, відповідно і тепловіддача такої системи буде гіршою на відміну від системи опалення яка функціонує без повітря.
  •  Надмірний знос насосного обладнання. Ми розуміємо чому не можна вмикати циркуляційний насос опалення «на суху» без води. Але мало хто замислюється якої шкоди завдає насосу постійна наявність в системі бульбашок повітря, які прокачує через себе цей прилад. Насос це серце системи опалення. При перекачуванні води з бульбашками повітря - робота насосу стає біль шумна(з'являється шелест). Але крім цього насос перегрівається, працює з перенавантаженням і може завчасно вийти з ладу.

 
   Для запобігання вищезазначених неприємностей в системі тепла водяна підлога треба використовувати труби з реально присутнім кисневим захистом - це система захисту від проникнення кисню EVOH

  Антидифузійний шар EVOH є сополімером поліетилену і вінілового спирту, який наноситься на пластикову трубу на етапі виробництва. Шар EVOH ідеально підходить за всіма своїми параметрами до поліпропілену та має аналогічну температуру плавлення, значення температурного розширення, нейтральний та не виділяє шкідливих речовин при нагріванні. Фізичні та хімічні властивості шару EVOH дозволяють знизити кисневопроникність стінок труби у тисячі разів, у порівнянні зі звичайним поліетиленом.

  Щоб вище описане стало більш наглядним наведемо орієнтовні цифри і економічні розрахунки для 100 метрів труби теплої підлоги.

Наприклад:

  • Вартість труби без кисневого бар'єру складає 10,00 грн/м (або 0,36 $)
  • Вартість труби такого ж класу з кисневим захисним шаром складає 12,8 грн/м (або 0,38$)
  • Різниця у вартості 100 м труби складає 280грн(або 10 $)
  • Вартість циркуляційного насосу складає:

~ 700 грн(~ 25.5 $) - заводський гарантійний китайського походження.

~ 2150 грн(~ 66 euro) - заводський оригінальний насос європейського походження.

   Висновок!
  
Достроковий вихід з ладу(по причині наявності повітря в системі) хоча б одного цього елементу, як складової системи теплої підлоги вже несе за собою зайві затрати. І це тільки вартість обладнання, тут ми не враховували вартість робіт на демонтаж та монтаж, не кажучи вже про зайвий клопіт і час, який Ви могли би зекономити.

   Це приклад лише з насосом. А якщо мова йде про теплообмінник котла або інші елементи системи опалення: радіатори чи труби які вмуровані в підлогу чи стіні?!
 
 Тепер практичне запитання!

  Майже всі виробники на трубі пишуть і зазначають наявність кисневого бар'єру. Чи дійсно це так і як перевірити самому?


   На це питання ми відповідаємо практичним прикладом в відео яки ми опублікували на ютуб каналі Альбатрос-Сентехніка

Відео на тему - як практично визначити наявність кисневого бар'єру на трубі теплої підлогиВсе статьи раздела
Перейти к сравнению

Заказать обратный звонок x

Ваше имя:
Ваш номер:
+
=

Хочу купить и заказать установку x

Ваше имя:
Ваш номер телефона:
+
=